Tusz do rzęs i puder to niewątpliwie najlepsi przyjaciele każdej kobiety, pozwalający jej cały dzień wyglądać świeżo i pięknie. Artykuły te nabyć można w coraz większej ilości sklepów. Obecnie często oferują je dyskonty nie zajmujące się stricte sprzedażą kosmetyków. Które „kosmetyki pierwszej potrzeby” są najlepsze i gdzie je kupić, żeby nie przepłacić?

Nie tylko najbardziej znane drogerie

Najpopularniejsze drogerie w Polsce według wielu rankingów to te, znajdujące się na każdym rogu i w każdym mieście. Ich przewaga wynika głównie z tego, iż można znaleźć je w każdym centrum handlowym, czy innym kompleksie sprzedażowym. Kosmetyki oferowane w tych dyskontach przeważnie nie osiągają wysokich cen i to również stanowi o ich popularności. Warto wiedzieć, że w Polsce rośnie popularność niezależnych drogerii i sprzedawców kosmetyków prosto od producentów. Ceny tych artykułów są wyższe, jednakże idzie za nimi lepsza jakość wykonania produktów do makijażu. To szczególnie ważne dla kobiet, których codzienna pielęgnacja twarzy to coś więcej, niż tusz do rzęs i puder.

Makijaż na każdą kieszeń

Żeby stać się prawdziwą Make-up Artist nie trzeba zaczynać od kosmetyków z górnej półki! Wiele z osób profesjonalnie zajmujących się wykonywaniem makijażu zaczynało od kosmetyków kupionych za kilkanaście złotych w narożnych drogeriach. Cały trud polega w testowaniu produktów. Często bywa tak, że artykuł kupiony za kilkaset złotych niewiele różni się od tego za kilkadziesiąt i odwrotnie. Dlatego na początku warto kupować dużo, lecz z głową. Przed zakupem warto poszukać w Internecie opinii na temat danego produktu, co bardzo ułatwia pracę!