Wydawać by się mogło, że szczegółowe właściwości szamponu nie mają większego wpływu na wygląd i kondycję naszych włosów. Nic bardziej mylnego! Do wyboru odpowiedniego szamponu, tak jak do swojego własnego stylu ubierania, trzeba dorosnąć. Dopiero wówczas nie jest nam obojętne czym myjemy swoje włosy, a przy wyborze najlepszego szamponu spędzamy dużo czasu.

Zapach, czy przeznaczenie?

Nie zawsze miły i przyjemny zapach szamponu idzie w parze z jego przeznaczeniem. Duże opakowania środków, przeznaczone do mycia włosów całej rodziny, charakteryzuje często krótko utrzymujący się zapach. Natomiast szampony do włosów farbowanych mają przyjemny i intensywny zapach, jednakże mycie trzeba powtarzać częściej, ponieważ włosy zyskują właściwości do szybszego przetłuszczania się. W zależności od tego jakie zdolności mają Twoje włosy, powinnaś wypróbować wiele szamponów, nie ograniczając się do jednego producenta. Zalezienie odpowiedniego produktu pochłonie wiele czasu, ale zyska na tym kondycja Twoich włosów.

Szampony ziołowe

Jeśli komuś, podobnie jak mi, zależy na świeżym wyglądzie włosów, bez śladu przetłuszczenia polecam szampony ziołowe (z pokrzywą albo rumiankiem). Prawdopodobnie wiele z Was nie będzie zachwycona zapachem, jednakże gwarantuję, że włosy po takich szamponach zachowują się o niebo lepiej, niż po tradycyjnych i popularnych środkach. Nie trzeba ich suszyć, żeby stały się puszyste. Znika także problem „świecących się” włosów u nasady, co było dla mnie szczególnie uciążliwe. Zapach utrzymuje się krótko i nie jest brzydki, ale stanowczo mniej intensywny niż w przypadku popularnych szamponów. Cenowo szampony ziołowe nie odstają od tradycyjnych środków.